Wygrana na inaugurację

Podopieczni trenera Bartosza Pszczółkowskiego w dobrym stylu rozpoczęli ligowe zmagania. Na inaugurację wygrali 6:0 ze Strażakiem Wielogóra.

Ciężkie warunki pogodowe, a przede wszystkim upał dawał o sobie znać od początku spotkania. Tempo nie było zabójcze. W pierwszych fragmentach gry GKS miał doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia. W 10. minucie z rzutu wolnego w słupek uderzył Krzysztof Boroń.

Bohater pierwszego groźnego uderzenia w tym spotkaniu przypomniał o sobie pięć minut później. Kapitan GKS-u doskonale wypatrzył Adama Łokucijewskiego, który uprzedził bramkarza gości i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Kolejne fragmenty pierwszej połowy należały do gości z Wielogóry, którzy nie potrafili jednak przekuć okazji na bramki. Pewnie między słupkami grał Łukasz Balewicz.

Podopieczni trenera Bartosza Pszczółkowskiego doskonale rozpoczęli drugą odsłonę. Na rajd lewą stroną boiska zdecydował się Piotr Dąbrowski. Środkowy pomocnik wypatrzył w polu karnym Krystiana Onuczyńskiego, który wpakował futbolówkę do siatki.

Wspomniany Onuczyński dublet skompletował kilka minut później. Z głębi pola doskonałą piłkę do Tomasza Prokopczyka zagrał młodzieżowiec Bartłomiej Legucki. Popularny “Bobek” wpadł w pole karne i wyłożył piłkę jak na tacy pomocnikowi GKS-u.

W końcowych fragmentach meczu szkoleniowiec belskiemu teamu dał pograć rezerwowym. To jednak nie zmieniło obrazu gry. GKS atakował i w pięć minut trafił do siatki rywala trzykrotnie. Dublet zaliczył debiutujący w oficjalnym spotkaniu ukraiński napastnik Mykola Frankiv. Ozdobą była pierwsza z bramek snajpera, który uderzył z 25. metrów. Podobnie piękne trafienie zaliczył Bartłomiej Legucki, który ustalił wynik spotkania na 6:0.

Kolejne spotkanie seniorzy GKS-u rozegrają w przyszły weekend. Ich przeciwnikiem w derbach regionu będzie Sadownik Błędów, a spotkanie odbędzie się na wyjeździe.

GKS Belsk Duży – Strażak Wielogóra 6:0 (1:0)
Łokucijewski 15, Onuczyński 49, 56; Frankiv 82, 84; Legucki 87

GKS: 34. Balewicz – 69. Piechal (46, 24. Jakóbczak), 13. Boroń (C) (88, 77. Bińkiewicz), 3. Ufimtsev, 28. Wysocki (85, 27. Kolasa) – 26. Łokucijewski (25, 70. Prokopczyk), 99. Legucki, 11. Dąbrowski (80, 55. Kowalski), 10. Onuczyński (65, 88. Cieślak), 7. Kowalczyk – 8. Frankiv.