Pewne zwycięstwo z Syrenką

Podopieczni trenera Bartosza Pszczółkowskiego wygrali w piątej serii gier radomskiej Klasy B z Syrenką Soccer School Białobrzegi 4:1.

Belski team od początku dochodził do sytuacji bramkowych. Przewaga GKS-u się powiększała, a bramka wisiała w powietrzu. To jednak goście z Białobrzegów wyszli na prowadzenie. W 27. minucie po składnej akcji całego zespołu do siatki Przemysława Załęskiego trafił Jarosław Karolewski.

Podopieczni trenera Bartosza Pszczółkowskiego próbowali odpowiedzieć. Doskonałą okazję mieli jeszcze przez zakończeniem pierwszej odsłony gry. Tomasz Prokopczyk urwał się obrońcom Syrenki i wystawił piłkę jak na tacy. Z tą minął się jednak Krystian Onuczyński, a belski zespół schodził na przerwie przy stanie 0:1.

Po zmianie stron team GKS-u od razu ruszył do ataków. W 53. minucie futbolówka w końcu wpadła do siatki. Z środkowej strony boiska doskonale do Tomasza Prokopczyka zagrał Rafał Maciak. Skrzydłowy wpadł w pole karne i uderzeniem po długim rogu pokonał golkipera ekipy z Białobrzegów.

Na kolejne trafienia kibice belskiego zespołu musieli jednak trochę poczekać. W 75. minucie znów w roli głównej wystąpił Rafał Maciak. Doświadczony pomocnik zacentrował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Krystian Onuczyński, który wygrał pojedynek z bramkarzem. Do bezpańskiej piłki doskoczył jednak Jan Bińkiewicz i trafił do siatki.

Autorem dwóch ostatnich trafień dla GKS-u był środkowy obrońca – Volodymyr Ufimtsev. Ukrainiec doskonale odnalazł się w polu karnym w 80. minucie. Pod koniec spotkania zdecydował się natomiast na uderzenie z dystansu, które znalazło drogę do bramki.

Po tym spotkaniu seniorzy GKS-u wciąż plasują się na drugim miejscu w radomskiej Klasie B, gr. II. Kolejne spotkanie już za tydzień. Tym razem w derbach powiatu grójeckiego podopieczni Pszczółkowskiego zmierzą się z Mogielanką Mogielnica. Początek spotkania w niedzielę, 24 września o godz. 11:00.

GKS Belsk Duży – Syrenka Soccer School Białobrzegi 4:1 (0:1)
Prokopczyk 53, Bińkiewicz 75, Ufimtsev 80, 89 – Karolewski 27

GKS: Załęski – Łokucijewski, Boroń (C), Ufimtsev, Kołosowski (83, Kolasa) – Prokopczyk, Maciak, Onuczyński, Bińkiewicz, Baczyński (80, Cyranowicz) – Frankiv (85, Kowalski).