Pewne zwycięstwo przed własną publicznością

Podopieczni Bartosza Pszczółkowskiego dopisali kolejny komplet punktów do swojego konta. Tym razem pokonali przed własną publicznością zespół z Radomia.

Bardzo szybko, bo już po upływie 120. sekund strzelanie rozpoczęli piłkarze GKS-u Belsk Duży. Artur Piechal przejął piłkę na prawej stronie boiska. Obrońca zagrał prostopadle na skrzydło do Mykoly Frankiva, który wrzucił futbolówkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Jan Baczyński, który skierował ją do siatki.

Belski zespół kontrolował boiskowe wydarzenia. W 16. minucie przed polem karnym sfaulowany został Mykola Frankiv. Do piłki ustawionej na 17. metrze podszedł sam poszkodowany oraz Łukasz Kołosowski. Na uderzenie zdecydował się ten drugi. Posłał futbolówkę w długi róg bramki radomian i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

Team z Belska Dużego miał swoje dogodne sytuacje, lecz nie potrafił przekuć ich na gola. W końcu po składnej akcji gości i centrze z boku boiska oraz dobrym uderzeniu głową goście strzelili kontaktowego gola.

Podopieczni Bartosza Pszczółkowskiego jednak się nie poddawali. Po szybkim wznowieniu gry z autu przez Filipa Kowalczyka piłka trafiła do Krystiana Onuczyńskiego. Kapitan GKS-u został sfaulowany, a sędzia spotkania – Michał Kuflikowski nie miał wątpliwości – rzut karny dla GKS-u. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnym uderzeniem w lewy róg pokonał golkipera z Radomia.

W drugiej połowie niedzielnego pojedynku gra się wyrównała. Obie drużyny miały swoje dogodne sytuacje do strzelenia gola. Po stronie ekipy z Belska Dużego blisko szczęścia był Mykola Frankiv oraz Filip Kowalczyk. Atomowe uderzenie z dystansu tego drugiego przeleciało kilka centymetrów nad poprzeczką, a mecz koniec końców zakończył się zwycięstwem GKS-u 3:1.

Po tym spotkaniu belski zespół zbliżył się na trzy oczka do lidera ze Stanisławic, który podzielił się punktami z Jaguarem Wolanów. Już w najbliższą niedzielę, 22 października przy ul. Szkolnej kolejny ciekawy pojedynek. GKS Belsk Duży o godz. 14:00 podejmie w derbach powiatu grójeckiego czwartą w tabeli Iskrę Zbrosza Duża.

GKS Belsk Duży – AS Radomiak Radom 3:1 (3:1)
Baczyński 2, Kołosowski 16, Onuczyński 45+2(k) – Żaczek 40

GKS: 1. Załęski – 6. Piechal, 2. Ufimtsev, 21. Bocheński (70, 18. Kolasa), 4. Kołosowski (78, 11. Maciak) – 99. Buhaienko, 5. Onuczyński (C), 33. Bińkiewicz (59, 9. Legucki), 7. Kowalczyk (85, 17. Kacprzak) – 8. Frankiv, 15. Baczyński (78, 22. Dąbrowski).